Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 345 w ZSP nr 2
Strona głowna  /  Aktualności  /  Dzień Pluszowego Misia z angielską nutką
Dzień Pluszowego Misia z angielską nutką
data dodania: 2017-11-27 17:02:08

Misie wraz ze swoimi opiekunami zebrały się na przedszkolnym holu, by przedstawić się pozostałym zebranym. Każde dziecko zaprezentowało historię swojego przyjaciela, którą przygotowały w domu wspólnie z rodzicami. Bardzo dziękujemy  za zaangażowanie w przygotowaniu ciekawych prezentacji.

 

 

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy z nutką angielską, gdyż ten kraj zwiedzaliśmy w listopadzie. Dlatego też bajkowym samolotem przy muzyce,  polecieliśmy na Wyspy Brytyjskie. Tam odbył się wyścig w kaloszach. Dlaczego w kaloszach? Bo takie buty nosił najsłynniejszy angielski miś - Paddington.

                                              

 

Później wybraliśmy się na angielską herbatkę u królowej, którą "podawliśmy" na wyścigi - kto pierwszy dobiegnie do mety nie gubiąc filiżanki z talerzyka.

 

Następnie w wybranych parach odgadywaliśmy zagadki o najsłynniejszych misiach: Puchatku, Paddingtonie, Coralgolu i Uszatku. Z Coralgolem był kłopocik, bo to bajka "nie z tej epoki", ale panie świetnie odgadły ;))))) Pani Ilonka opowiedziała o swoim ulubionym misiu - Uszatku.

 

 

Później ubieraliśmy Paddingtona, bo w pośpiechu zapomniał ubranka, ba, nawet oczy gdzieś zgubił. Ale udało się doskonale dopasować strój nawet z zamkniętymi oczami.

 

 

Gdy już zakończyliśmy zadanie, zaśpiewaliśmy naszym misiom piosenkę.  A potem był konkurs w zlizywaniu miodku z talerzyka. Pycha.

 

 

Na zakończenie naszej zabawy podsumowaliśmy wiadomości o Anglii: odszukaliśmy na mapie i naleiliśmy we właściwe miejsce, zawieśliśmy flagę w naszej galerii już zwiedzonych państw europejskich. Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem i .......angielską herbatką.

 

 

A kto sobie życzył, mógł zrobić misiowy portrecik.

 

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3