Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 345 w ZSP nr 2
Strona głowna  /  Aktualności  /  Międzynarodowy Dzień Pizzy
Międzynarodowy Dzień Pizzy
data dodania: 2018-02-09 17:41:47

Już od rana w naszym przedszkolu działy się prawdziwe czary. Panie mieszały w miskach różne składniki, żeby przygotować tak zwany zaczyn. Dowiedzieliśmy się, jakie składniki trzeba pomieszać, żeby taki zaczyn wyrósł. Z mąką było dużo zabawy, bo wszędzie zostawiała ślady i tak śmiesznie  unosiła się w powietrzu gdy ktoś za mocno dmuchnął.

 

                      

 

 

Za to drożdże pachniały okropnie. Zaczyn w końcu został odstawiony w ciepłe miejsce, a poźniej ... okazało się, że było go jeszcze więcej. I to były czary. Następnie dodaliśmy znów mąki i odstawiliśmy w ciepłe miejsce. Ciasto tak wyrosło, że wystarczyło dla wszystkich dzieci. Każdy przedszkolak wykonał swój placek, a później dodał składniki według własnego uznania.

 

 

Były pieczarki, pomidorki, szynka, mozarella,  no i oczywiście ser.

 

 

 

Gdy wszystkie mini pizze były gotowe i zapakowane na blachę, pojechały do pieca w kuchni.  Nie mogliśmy się doczekać.  Kiedy nareszcie wróciły upieczone, w całym przedszkolu unosił się smakowity zapach.

 

      

 

No i oczywiście były pyszne, choć byli i tacy, co "wydłubali" ze swojej pizzy większość składników, które wcześniej tam umieścili, twierdząc, że są niejadalne. 

 

Może twoja lepsza? Przyjrzyjmy się więc...  :)

 

 

I tak zrealizowaliśmy kolejną wycieczkę - po włoskich smakach. Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3