Strona głowna  /  Aktualności  /  Międzynarodowy Dzień Pizzy
Międzynarodowy Dzień Pizzy
data dodania: 2018-02-09 17:41:47

Już od rana w naszym przedszkolu działy się prawdziwe czary. Panie mieszały w miskach różne składniki, żeby przygotować tak zwany zaczyn. Dowiedzieliśmy się, jakie składniki trzeba pomieszać, żeby taki zaczyn wyrósł. Z mąką było dużo zabawy, bo wszędzie zostawiała ślady i tak śmiesznie  unosiła się w powietrzu gdy ktoś za mocno dmuchnął.

Za to drożdże pachniały okropnie. Zaczyn w końcu został odstawiony w ciepłe miejsce, a poźniej ... okazało się, że było go jeszcze więcej. I to były czary. Następnie dodaliśmy znów mąki i odstawiliśmy w ciepłe miejsce. Ciasto tak wyrosło, że wystarczyło dla wszystkich dzieci. Każdy przedszkolak wykonał swój placek, a później dodał składniki według własnego uznania.

Były pieczarki, pomidorki, szynka, mozarella,  no i oczywiście ser.

Gdy wszystkie mini pizze były gotowe i zapakowane na blachę, pojechały do pieca w kuchni.  Nie mogliśmy się doczekać.  Kiedy nareszcie wróciły upieczone, w całym przedszkolu unosił się smakowity zapach.

No i oczywiście były pyszne, choć byli i tacy, co "wydłubali" ze swojej pizzy większość składników, które wcześniej tam umieścili, twierdząc, że są niejadalne.

Może twoja lepsza? Przyjrzyjmy się więc...  :)

I tak zrealizowaliśmy kolejną wycieczkę - po włoskich smakach. Więcej zdjęć w GALERII.