Strona głowna  /  Aktualności  /
data dodania: 2018-04-24 21:16:24

Już od rana w grupach przypominaliśmy sobie nasze symbole narodowe. Każda grupa przygotowała też flagi Polski w odmiennych technikach: "Motylki" ułożyły puzzle,  "Biedronki "cierpliwie wyklejały kulkami z bibuły barwy narodowe na konturach mapy Polski,  "Rybki" przygotowały makietę oraz wykleiły ogromną flagę z pomalowanych na biało i czerwono rolek. Natomiast "Sówki" wykonały najbardziej osobistą flagę – odcisnęły pomalowane na czerwono własne dłonie.

W nagrodę za tak wspaniałe prace każde dziecko dostało znaczek- flagę, którą przykleiło na piersi.

Przed obiadem całe przedszkole spotkało się na  przystrojonym specjalnie z tej okazji holu.

Pani dyrektor Ewa Czarnecka powitała nas i przypomniała o zbliżającym się święcie Flagi Państwowej. Wspólnie oglądaliśmy przyniesione przez przedszkolaki flagi.

Dzieci z grupy "Rybek" i "Sówek" wspaniale zaśpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”.

Na koniec wszyscy ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za przyniesienie flag.