Strona głowna  /  Aktualności  /  Urodziny Polski
Urodziny Polski
data dodania: 2018-11-09 18:50:28

"Urodziny Polski " - taki tytuł nadały przedszkolaki uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj Niepodległości.

Dzięki zaangażowaniu rodziców tego dnia dzieci ubrane były w  przepiękne stroje ludowe, wojskowe,  byli powstańcy warszawscy, harcerze, piłkarze w  barwach narodowych -  słowem wszyscy, którzy kojarzyli się z historią i tradycją naszego kraju.

Pamiętamy o naszych symbolach narodowych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wykonania hymnu narodowego, nawet najmłodsze dzieci dumnie wyśpiewały słowa Mazurka Dąbrowskiego.

Najstarsza klasa "0" A zaprezentowała taniec ludowy "szot" i piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Następnie na scenę wkraczały kolejno wszystkie grupy i każda przedstawiała wybrany najpiękniejszy wiersz o naszej ojczyźnie.

Odświętnie ubrane dzieci i nauczycielki wzięły udział w pokazie Mody Patriotycznej na specjalnie przygotowanym wybiegu.

Pełne emocji i radości "urodzinowe" uroczystości zakończyliśmy przy piosence "Bo jak nie my, to kto?" i ustawiliśmy się do pamiątkowych zdjęć, podkreślając jak jesteśmy dumni z naszych tradycji. Gala  była także częścią realizacji międzynarodowego  projektu edukacyjnego pt. "Piękna nasza Polska cała", w którym bierze udział nasze przedszkole.

Przygotowała M. Brzostowska