Kontrast
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 345 w ZSP nr 2
Strona głowna  /  Nasze Przedszkole
Nasze Przedszkole

 

   Witamy na stronie internetowej

 

Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 345
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Warszawie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy placówką przyjazną dziecku, w której uczy się ono otwartości na świat i drugiego człowieka. Staramy się uczyć samodzielności myślenia i działania. Nasze Przedszkole ma 40 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. W placówce zajęcia prowadzone są w czterech grupach. Obecnie jedna z tych grup to oddział integracyjny - w tym roku szkolnym jest to grupa 4-5-6 latków.  Organizacja i program wychowawczo - dydaktyczny odpowiada potrzebom i zainteresowaniom dzieci, przy czym uwzględniamy niepowtarzalność i odrębność każdego dziecka.

 

         Dzieci objęte są opieką psychologa i logopedy. W grupach integracyjnych dzieci mogą liczyć na dodatkową pomoc i opiekę pedagoga wspomagającego. Przedszkolaki mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką (teatrzyki, koncerty, wyjścia do różnego typu muzeów, teatrów), z przyrodą - poprzez lekcje edukacyjne, doświadczalne, wycieczki, spacery. W naszym ogrodzie są kolorowe rabaty, które dzięki pomocy rodziców i innych członków rodziny co roku są bardziej kolorowe:

 

         W Naszym przedszkolu każdy Przedszkolak zdobywa umiejętności i wiedzę potrzebną do podjęcia obowiązku szkolnego na miarę własnych możliwości.

 

      Bardzo ważne jest dla nas, aby dzieci potrafiły współpracować, ale były też samodzielne, refleksyjnie podchodziły do rzeczywistości, szukały twórczych rozwiązań i przede wszystkim szanowały siebie i swoje potrzeby nawzajem. Pielęgnujemy w nich wrodzoną ciekawość i otwartość. Dbamy, aby podczas codziennych zajęć towarzyszyła im radość i satysfakcja.

 

      Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby i możliwości. Staramy się tworzyć takie warunki by każdy Przedszkolak osiągał sukcesy, czuł się ważny, lubiany i doceniany.

 

        Dzieci mają do dyspozycji duży i bogato wyposażony ogród przedszkolny, podzielony wiekowo tak, aby każde dziecko spędzało czas bezpiecznie.

 

      Praca z dziećmi prowadzona jest systematycznie przez  nauczycieli w ciągu całego dnia ich pobytu w przedszkolu. Obejmuje ona różnorodne działania zapewniające realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. 

 

       W naszym przedszkolu pracują osoby otwarte na potrzeby dzieci i rodziców. Nauczycielki posiadają bogate doświadczenia w pracy z dziećmi, nastawione są na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Praca z dziećmi daje nam dużo satysfakcji, a każdy sukces dziecka jest powodem do radości nauczycielek.

 

Nasze przedszkole - prezentacja

 

 

            

DO POBRANIA:

 

formularz "wyrażam zgodę"

formularz "wyrażam zgodę"

 

 

formularz " Informacje o dziecku"

formularz " Informacje o dziecku"

 

Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola

Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkolaOstatnia aktualizacja: 2020-01-26