Strona głowna  /  Drzewo 4 pory roku
Drzewo 4 pory roku

 

 

„DRZEWO W CZTERECH PORACH ROKU” - realizacja projektu edukacyjnego

 

 

Czas realizacji projektu:

Projekt „Drzewo w czterech porach roku” będzie realizowany w roku szkolnym 2018/2019, od października 2018 do czerwca 2018. W tej zakładce będziemy zamieszczać comiesięczne fortorelacje z naszych działań. Każda grupa obserwuje wybrane w drodze głosowania drzewo:

 

"Motylki" - jarzębinę

"Biedronki" - kasztanowca

"Rybki" - klon

"Marynarze" - jabłonkę

 

 

Przyroda jest dla dziecka w wieku przedszkolnym najbardziej dostępnym i niewyczerpanym źródłem przeżyć, wiedzy i działania. Dzięki temu przyroda, bardziej aniżeli inna dziedzina życia, wpływa na wszechstronny rozwój dziecka i ciągłe wzbogacanie jego osobowości. Dlatego też dzieci powinny mieć jak najwięcej okazji do tego, by obserwować przyrodę.

 

Możliwość obserwacji drzew w różnych porach roku budzi u dzieci ciekawość przyrodą, zachęca do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dzięki całorocznej obserwacji tego samego obiektu dziecko zaczyna zdawać sobie sprawę z upływu czasu i wpływu pór roku na rozwój roślin.

Obserwacje przyrodnicze będą punktem wyjścia do promocji zdrowego stylu  życia,  aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

Bezpośredni kontakt z drzewami, dotykanie ich, obejmowanie, zbieranie liści pozwoli na poznawanie wielozmysłowe.

 

Wierzymy, że podjęte aktywności pozwolą zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem, uwrażliwić na jego piękno,  a w przyszłości zaprocentują odpowiedzialnym podejściem do świata przyrody.

 

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK

                         

  "Biedronki" 

 

 

 

"Rybki"  

 

 

 

 

"Marynarze" 

 

 

 

 

 

LISTOPAD

 

 

 

GRUDZIEŃ

 

STYCZEŃ

 

LUTY

 

MARZEC

 

KWIECIEŃ

 

 

MAJ

 

 

CZERWIEC

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2018-10-12