Strona głowna  /  BIEDRONKI
BIEDRONKI

Rodzice, którzy chcą być z nami w kontakcie, przesyłać wykonane przez dzieci prace lub zdjęcia  piszcie:

Pani Kasia: czarnowska.katarzyna@office.zsp2.pl

Pani Marta: dworznik.marta@office.zsp2.pl

Rodzice, których dzieci są objęte zajęciami rewalidacyjnymi, z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, WWR,  proszeni są o kontakt z wychowawcą, celem ustalenia wspópracy ze specjalistami prowadzącymi zajęcia.

Rodzice,

dziękujemy za przesłane prace. Będziemy je umieszczać w galerii (tam gdzie zdjęcia) z tytułem "Biedronki" - nauczanie zdalne. Jest nam miło, że mimo wszystko humory Wam dopisują i znajdujecie czas na zajęcia.

Autorskie koszukli Numberblocks
(kredki były od Mikołaja w przedszkolu)

Kolorowe skarpetki z przesłaniem od Antosia

Duży i mały wiatr u Eli

TYDZIEŃ 23-27 marca

Witajcie nasze kochane Biedrońcie!!! Nasi „Mali ekolodzy” :)

Tęskno nam za Wami bardzo, bardzo!!! Wiosna za oknami zaczyna rozkwitać, a my musimy jeszcze pobyć w domach…Ale wspólnie damy radę :)  Pobawcie się z siostrą, bratem, mamą, albo tatą i pomyślcie o nas cieplutko, tak jak my myślimy o Was:)

A to kilka zabaw, które roznudzą Was jak Szymona Nudzimisiaki.

Trzymajcie się dzielnie i bawcie się dobrze!!!

Ciocia Marta i Ciocia Kasia

1.  Nasze Biedroneczki, wiecie dobrze, że człowiek jest częścią natury.

• Porozmawiajcie z Rodzicami lub starszym rodzeństwem, co to znaczy? I pamiętajcie, że skoro jesteśmy częścią natury, to także na nią możemy wpływać. :)  W rozmowie pomoże Wam list, który napisała do dzieci NATURA

„Halo! Tu Natura, słyszycie mnie? To dobrze. Nadaję do Was tę krótką wiadomość, ponieważ nie jest ze mną dobrze. Nie czuje się najlepiej. Zanieczyszczone powietrze przez dymy z kominów fabryk, domów oraz samochodów nie wpływają na moją kondycję dobrze.

Ciągle chce mi się kaszleć i boli mnie głowa. Woda w rzekach jest brudna, aby mieć co pic?, trzeba ją oczyszczać. Zanieczyszczone jeziora, morza i oceany nie są bezpiecznym domem dla zwierząt.

A Ziemia pełna jest śmieci, które rozkładają się setki tysięcy lat i wkrótce mogą przesłonić tak piękne widoki jak lasy, pagórki i łąki.

Ale jeszcze nie wszystko stracone, dlatego proszę Was o pomoc!

• Możecie też razem coś wspólnie o tym poczytać:

•         Rafał Klimczak „Poznaję świat i kropka!” , Wydawca: Skrzat

•         Rafał Klimczak „Przygody leśnych skrzatów”, Wydawca: Skrzat

• Lub obejrzeć bajeczkę: kliknij w tytuł

W kontakcie z naturą

Bajka edukacyjna - proekologiczna

1. Zapamiętajcie, to ważne

1. Myj zęby przy zakręconej wodzie.

2. Bierz krótkie prysznice, a nie kąpiele w wannie.

3. Na zakupy zabieraj wielorazową torbą materiałową.

4. Gaś światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia.

5. Wyłączaj sprzęt elektroniczny z kontaktu, gdy go nie używasz.

6. Wybierz spacer lub rower zamiast samochodu.

7. Używaj kartek papieru dwustronnie.

8. Segreguj śmieci.

1. Segregować śmieci na pewno potraficie.  Oto zabawa dla Was:

„Znikające śmieci” – (zabawa rozwijająca pamięć i koncentrację.)

Rodzic układa na podłodze pojedyncze przedmioty np. butelkę plastikową, reklamówkę, słoik, jabłko, doniczkę itp..

Prosi o zapamiętanie ich liczby i ułożenia, a następnie o zamknięcie oczu przez dziecko.

Zmienia liczbę i kolejność przedmiotów. Na hasło: Czego brakuje i co nie pasuje? – dziecko próbuje nazwać brakujące elementy, albo tych których jest teraz więcej, lub układa je we właściwym ułożeniu.

Oczywiście zamiana ról bardzo cieszy każdego milusińskiego, dlatego teraz rodzicu kolej na Ciebie. Zamknij oczy, aa potem zgadnij co się zmieniło:)

Alusiowy egzamin z segregacji śmieci

1. Możecie teraz z tych wszystkich „śmieci” wyczarować fantastycznego „śmieciowego Potwora”.

Przydadzą się Wam: np.: rolki od papieru toaletowego, guziki, plastikowe butelki, plastikowe naczynia, pojemniki, pudełka, folia, gazety, i inne ciekawe „znaleziska”, a także nożyczki, taśma klejąca, klej, plastelina, kolorowa krepina lub kolorowe flamastry, wyobraźnia i pomoc dorosłego:)

Jak już uda się Wam wyczarować swojego „Śmieciaka”, nazwijcie go zabawnym imieniem i zróbcie mu zdjęcie, a potem wyślijcie na naszego maila.

Śmieciuchowa Marianka Eli

1. Dla tych którzy lubią rysować jest zaproszenie, by wspólnie z Lulusiem narysować śmieciarkę

Luluś - narysuj mi śmieciarkę kliknij

1. Zatańczcie wiosenny taniec „Wiosna, urodziły się motyle”  - zabawa taneczna

1. Załóż z rodzicami lub rodzeństwem wiosenny , domowy ogródeczek

Ela podlewa swój "ogródek"

• Chętne dzieci mogą posiać np. rzeżuchę, albo cebulkę na szczypiorek.

Jeśli cebulkę będziecie wsadzać w doniczkę z ziemią lub do słoiczka z wodą, najpierw możecie radośnie przyozdobić doniczkę/słoiczek

• Załóżcie z domownikami wiosenny kalendarz obserwacji rozwoju roślin i koniecznie pochwalcie się nim przesyłając zdjęcie lub scan na naszego maila

• Jeśli nie macie nasionek rzeżuchy, ani cebulki na szczypiorek, poproście rodziców, aby pokazali Wam jak opiekować się domowymi roślinkami w doniczkach

1. Dla wytrwałych, ECO karta pracy – znajdźcie różnice na obrazku i narysujcie tam człowieczka. kliknij w logo

Scenariusz nr 6, strona 5, karta pracy nr 12

1. Skoro już wiecie jak dbać o środowisko i jak ważna jest higiena osobista mamy dla Was świetną zabawę.

• Narysujcie na kartce uśmiechniętą buzię. Potem potrzebna Wam będzie fasola, farby, szczoteczka do zębów oraz kubeczek z wodą.

A więc czas start...

• Malujecie farbami fasolę (najlepiej na czarno), jak tylko wyschnie naklejacie ją w miejsce zębów na Waszym rysunkowym buziaku.

Powodzenia

Polecamy Wam także książki:

• Marcin Mortka „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” , Wydawnictwo Zielona Sowa

A dla naszych kochanych rozrabiaków, coś specjalnego:

• Cukierki” Renaty Piątkowskiej, Wydawnictwo BIS

Ostatnia aktualizacja: 2020-03-27