Strona głowna  /  ZABAWA DNIA
ZABAWA DNIA

W tej zakładce codziennie pojawiać się będą propozycje różnorodnych zabaw, które można wykorzystać dodatkowo poza realizacją aktywności zaplanowanych w każdej grupie (zgodnie z planami pracy).

Książeczka dla dzieci KORONAWIRUS wydawnictwa Olesiejuk

Ćwiczenia logopedyczne dla wszystkich przedszkolaków  kilknij w Gerfielda

30.03 PONIEDZIAŁEK

:)

27.03 PIĄTEK

"Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy" proponuje dziś o godz 11.00 warsztaty

Pogoda w słoiku

Potrzebne: 4 słoiki
Potrzebne: ciepła woda (najlepiej wrzątek), lód, zapałki, bezbarwne mydło w płynie/ szampon do włosów/ żel pod prysznic, brokat, pompony, słomki, nożyczki

LINK DO WARSZTATÓW ON-LINE

W trakcie transmitowanych tam warsztatów online pokazujemy, jak kreatywnie i wartościowo można spędzać czas w domu z dziećmi oraz co można wyczarować przy pomocy dostępnych w każdym domu przedmiotów.

Co jeszcze można robić w kuchni? Kliknij w obrazek, motoryki małej ciąg dalszy, dziś będziemy używać "narzędzi".

"Narzędzia" testowała pani Edyta z dziećmi

A poźniej posłuchać bajki...

BAJKA "NIEPOSŁUSZNE BUTY"

26.03 CZWARTEK

Dziś zabieramy przedszkolaki do kuchni, przecież obiad trzeba ugotować, posprzatać....my to wszystko wiemy. Dla tego klikając w obrazek dowiecie się czym zająć dziecko w kuchni, żeby doskonaliło motorykę małą.

Eksperymentowała z ciastoliną pani Edyta z dziećmi

A jak już się wysypie...proponujemy zrobić GNIOTKA

Możecie wykonać samodzielnie przyjaciela, z którym szybko można się odstresować. W linku instrukcja wykonania, potrzebne materiały oraz film krok po kroku (kliknij obrazek). Miłej zabawy.

25.03 ŚRODA

Dla przedszkolaków lubiących zajęcia o tematyce geograficznej, przy okazji można poćwiczyć angielski - kliknij w obrazek

Z pozdrowieniami dla Tymka

BEZPŁATNE LEKCJE TAŃCA

W każdą środę i niedzielę o godz. 10.00 na Fanpage'u:

https://www.facebook.com/TaniecDlaDzieci/ (musimy ją polubić, żeby wyświetlały nam się posty)

lekcja tańca ROAR DANCE – OBUDŹ W SOBIE LWA

lub poranne rozciąganko z Ekspresją :-)

Będziemy przeszczęśliwe, jeśli dołączą do nas wszystkie roztańczone przedszkolaki

Dlatego zapraszamy także dzieci, które jeszcze nie wiedzą, jak szalone potrafią być 'Panie od tańca'.

Obejrzyjcie, jak to wygląda w poniższych linkach:

ROZCIĄGANIE

TANIEC

Ada Brzezińska
Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka"Ekspresja"

Co pozostawiły po sobie dinozaury? Spotkanie z paleontologiem

kliknij w obrazek

Zabawa - fryzjer

Potrzebujemy:

• Czepek kąpielowy/siatkę po zakupach/folię spożywczą
  • Zabawka typu miś lalka
  • spinacze do bielizny

Usiądź naprzeciwko dziecka, stwórz opowiadanie o wizycie w salonie fryzjerskim, wyjmij magiczny czepek oraz spinacze do bielizny o i przedstaw dziecku historię o kolorowej fryzurze. Załóż razem z dzieckiem czepek na głowę zabawki. Następnie przypinajcie spinacze naprzemiennie do czepka. Spinacze przypinając w różne miejsca tworzą za każdym razem nowe fryzury. Zabawę można powtórzyć na sobie stając z dzieckiem przed lustrem i zakładając czepek na własną głowę. Zabawę kończymy odpinając spinacze od czepka.

Czepek można wykonać własnoręcznie z siatki bądź foli spożywczej gumki do bielizny przypinając ją zszywkami.

Pani Madzia

24.03 WTOREK

POLSKIE RADIO DZIECIOM kliknij obrazek

SMART KIDS PLANET - Centrum Mądrej Zabawy" zaprasza  na warsztaty on-line

LINK

W  trakcie transmitowanych tam warsztatów online pokazujemy, jak kreatywnie i wartościowo można spędzać czas w domu z dziećmi oraz co można wyczarować przy pomocy dostępnych w każdym domu przedmiotów.

Wtorek 24 marca 11:00

Zabawki z papieru
Potrzebne: kolorowe kartki, flamastry, nożyczki, słomki, szeroka taśma, patyczki do szaszłyków

Cykl eksperymentów dla przedszkolaków Profesora Mądrej Głowy - kliknij w obrazek

Pudełkowy świat

Zgromadźcie wszelkiego rodzaju pudła i pudełka, rolki po papierze, ręcznikach papierowych. Pozwólcie dzieciom z nich budować i tworzyć zabawki według własnego uznania.

Można też wykorzystać różnego rodzaju apaszki, szaliki, czy wstążki. Karton + światła gwarantują dobrą zabawę.

Najpierw postawcie duży karton na środku pokoju i rozkoszujcie się chwilą dla siebie. Niby nic nadzwyczajnego – trochę tektury, a jednak świetna zabawa dla dzieci. Obserwujcie co zrobią. Karton może być domem, kuchnią, statkiem kosmicznym, warsztatem samochodowym, sklepem itp. Gdy już taka zabawa się znudzi możecie przystąpić do właściwej części. W pierwszej kolejności wytnijcie jeden bok kartonu, tak by zrobić otwór do wejścia. Na górze zróbcie nożyczkami otworki na światełka lub apaszki.

Jeżeli brak materiału na taką zabawę, wystarczy klika krzeseł i koc. Dzieciaki lubią budować "domki" świetnie się przy tym dogadując.  Testowane w przedszkolu - ćwiczenie współpracy między dziecmi !!!

Testowała Gajka :)

23.03 PONIEDZIAŁEK

Mrożone skarby,

bo w  "w marcu jak w garncu", rano mróz, po południu słońce

Zabawa dla lubiących dłubać... doskonali motorykę małą

Do zamrażalki włóż plastikowy pojemnik wypełniony wodą i… małymi zabawkami  pomponikami, groszkiem, fasolą a może kawałkami owoców, rodzynkami  itp. Wręcz dowolny zestaw akcesoriów, który uznasz za bezpieczny i jednocześnie zdatny do dłubania w lodzie Daj dziecku taki zamrożony skarb i pozwól na zabawę w paleontologa.

U nas sprawdziło się również wkładanie zamrożonych kawałków do pojemników z ciepłą woda i obserwacja jak się rozpuszczają. A na koniec i tak zakończyło się „gotowaniem”.

Uwaga! wymaga cierpliwości, zanim nasze skarby się zamrożą.

Coś na rozruszanie, kiedy będziemy czekać na nasze "mrożonki"

„Wstążko leć” – improwizacja ruchowo – taneczna do piosenki kliknij w obrazek

Aktywność dla obserwatorow lubiacych przyrodę (wymaga cierpliwości)

Ostatnia aktualizacja: 2020-03-27