Strona głowna  /  Aktualności

KALENDARIUM NA PAŹDZIERNIK

3.10 Fluoryzacja (dla zainteresowanych)

4.10  Światowy Dzień Uśmiechu – zabawy w grupach związane z promowaniem takich wartości jak optymizm, szczęście, przyjaźń.

10.10 godz. 9.15 teatrzyk "Nasze zabawki"

10.10 Dzień Drzewa – zajęcia w grupach, działania ekologiczne, oznaczenie i rozpoznawanie drzew rosnących w ogrodzie.

15.10 grupy "Motylków" i "Biedronek" jadą na wycieczką do Pałacu w Wilanowie na zajęcia pt. "Rodzina królewska".

18.10 Dzień Listonosza – zajęcia w grupach związane z projektem edukacyjnym „Przedszkolak w świecie zawodów”.

21.10.19  – godz. 9.15 – koncert "Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi?"

23.10 - godz. 9.30-11.00 zajęcia "Astro-FUN 3.0" dla grupy "Rybek" i "Marynarzy prowadzone przez Fundację Edukacji Astronomicznej.

Szczegóły zajęć Astro-FUN 3.0

Ponadto:

Rozpoczęcie autorskiego projektu edukacyjnego „Przedszkolak w świecie zawodów”

Rozpoczęcie Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni" (szczegóły w poniższym linku)

MAGICZNA MOC BAJEK

moduł 1 „Szanuję drugiego człowieka”:

• Literatura: „Kopciuszek” J. W. Grimm; „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” G. Kasdepke
  • „Pracuś” – zaprojektowanie grupowej odznaki (celem nagradzania na koniec dnia najbardziej pomocnego przedszkolaka).
  • „Zaczarowana dynia” – zorganizowanie wystawy prac na najciekawszą karocę z dyni.
  • „Kryształowy pantofelek” konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami.
  • „W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta” – zorganizowanie Dnia Czyścioszka (generalne sprzątanie sami przedszkolnej przez przedszkolaków).
  • Zaaranżowanie w przedszkolu "Kącika Projektowego".

Informacje organizacyjne

Nieobecności dziecka uprawniające od odpisu dziennej stawki żywieniowej zgłaszamy do godz. 9.00

Zgłaszanie nieobecności:

telefonicznie: 22 664 87 58 wew. 22  (dyżurka przedszkola)

mailowo: stolowka345@zsp2.pl  lub   sekretariat@przedszkole345.waw.pl

W związku z powracającym  problemem wszawicy prosimy rodziców o sprawdzanie czystości skóry głowy. Poniżej materiały informacyjne opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny dot. profilaktyki w tym zakresie.

Wszystko o wszawicy - ulotka

Wszystko o wszawicy - plakat

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie