Strona głowna  /  Aktualności

Opłaty za żywienie dzieci będą zbierane

PO ZAKOŃCZENIU STRAJKU NAUCZYCIELI

WSZYSTKIE NIEOBECNOŚCI SPOWODOWANE STRAJKIEM BEDĄ UWZGLĘDNIONE

W OPŁATACH ZA MAJ

Do pobrania:

OŚWIADCZENIE O SPRAWOWANIU OPIEKI NAD DZIECKIEM W WIEKU DO 8 LAT

WNIOSEK O ZASIŁEK OPIEKUŃCZY Z POWODU SPRAWOWANIA OPIEKI NAD DZIECKIEM

KALENDARIUM  NA KWIECIEŃ

2.04    DZIEŃ NIEBIESKI - obchodzimy Światowy  Dzień Świadomości Autyzmu (prosimy o ubranie dzieci w niebieskie elementy odzieży).

5.04   Dzieci z grupy "Rybek" i "Marynarzy" wychodzą do Teatru "Kamienica" na przedstawienie "Calineczka" (przejazd autokarem).

9.04   Dzieci z grupy "Rybek" i "Marynarzy" biorą udział w grze miejskiej "Król Staś zaprasza" w Łazienkach Królewskich  (szczegóły TUTAJ) WYCIECZKA ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA

16.04   godz. 9.15 koncert "Wielkanocna kurka  i jej pisanki"

17.04  godz. 11.10   Teatrzyk "Srebrzynka"

23.04    Aktywności w grupach związane z Międzynarodowym Dniem Książki

25.04  godz. 12.00  Bierzemy udział w Narodowym Czytaniu Legend Polskich

Zadania do zrealizowania w kwietniu w ramach udziału w II edycji projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała":

Temat przewodni:

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"

Ponadto:

Grupy "Motylków" i "Biedronek" biorą udział w programie edukacyjnym "Bezpieczny patrol"

Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami: CPLG, Viacom Nickelodeon Consumer Products i kanałem dziecięcym Nick Jr., stworzył program edukacyjny „Bezpieczny Patrol”, którego głównym celem jest edukacja przedszkolaków w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z naszych doświadczeń wynika, że edukacja przedszkolna jest najlepszym momentem na zbudowanie właściwych wzorców zachowań. Cieszymy się, że możemy realizować ten projekt wraz z „Psim Patrolem”, który pokazuje dzieciom, jak zachować bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Organizatorzy akcji wraz z metodykami opracowali po sześć scenariuszy tematycznych adresowanych do dzieci w wieku 3-4 lata i 5-6 lat. Zajęcia koncentrują się wokół takich zagadnień jak: znajomość numerów alarmowych, bezpieczeństwo zimą, na drodze, podczas uprawiania sportów i w czasie wakacji, a także ekologia i recykling. Nauczyciele otrzymają propozycje zabaw z bohaterami serialu „Psi Patrol”, które uczą bezpiecznych zachowań. Dodatkowo dzieci otrzymają upominki i specjalnie wykreowane na potrzeby programu książeczki, by mogły utrwalić nowo nabytą wiedzę.

Szczegóły TUTAJ

Zadania do zrealizowania w czerwcu w ramach udziału w II edycji projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała":
  • Wykonanie plakatu "Każdy przedszkolak - Mały Patriota - Wielki Człowiek", przypomnienie Praw Dziecka i Praw Człowieka.
  • "Kulinarne podróże- te małe i duże" - smaki świata - degustacja warzyw, owoców, potraw z różnych stron świata - grupy "Motylków" i Biedronek".
  • "100 naj!" - szukamy ciekawostek o naszym kraju, grupa "Marynarzy".

KALENDARIUM  NA MARZEC

data dodania: 2019-03-28 15:33:41