Strona głowna  /  Księga gości
Witamy w naszej księdze gości
Izabela Błaszczyk-Przygoda ()
data dodania: 2017-06-22
Kończy się już rok przedszkolny 2016/2017. Dzięki wsparciu i życzliwości wielu osób, mój syn Tymek mimo trudnej sytuacji zdrowotnej mógł rozpocząć edukację przedszkolną w Przedszkolu nr 345. Chciałabym serdecznie podziękować Pani Dyrektor i całej Kadrze za otwartość i gotowość do wychodzenia naprzeciw potrzebom także tych dzieci, których codzienne funkcjonowanie ogranicza ich niepełnosprawność. Dzięki zaangażowaniu osób takich jak Panie, mój syn ma szansę na uczestniczenie w procesie edukacji na warunkach zbliżonych do dzieci zdrowych. Pragnę wyrazić wdzięczność za zapewnienie Tymkowi indywidualnego wsparcia, które na co dzień realizuje nieoceniona Pani Jadzia. Wszystkie działania organizacyjne podjęte przez Dyrekcję ZSP nr 2, umożliwiające zatrudnienie "asystenta" sprawiły, że Tymek mimo częstych i długich absencji zaadaptował się w nowym miejscu, spędza tam czas z przyjemnością, powoli otwiera się na kontakty z innymi dziećmi, staje się uczestnikiem, a nie tylko obserwatorem swojej grupy. Dla nas, jako rodziców świadomość, że istnieje bezpieczne miejsce, gdzie Tymek może się bawić, rozwijać społecznie i w sposób wartościowy spędzać czas, ma ogromne znaczenie. Dotąd jedynym takim miejscem był dla niego dom. Nasza wdzięczność jest tym większa, że mamy świadomość, że zapewnienie Tymkowi udziału w zajęciach pod opieką "asystenta" nie było wcale oczywiste. Sytuacja dzieci takich jak Tymek jest niezwykle skomplikowana nie tylko pod względem faktycznym, ale i prawno-organizacyjnym. Dlatego właśnie potrzeba osób, które będą gotowe wyjść poza schemat, aby pomóc dziecku niepełnosprawnemu przezwyciężać jego ograniczenia. Znam bardzo wiele rodzin, które borykają się z niepełnosprawnością swoich dzieci i niestety niezwykle często okazuje się, że przedszkole i szkoła sam miejscami, w których piętrzy się jedynie trudności. Tymczasem nasze przedszkole jest z mojej perspektywy właśnie takie, jak powinno być: przyjazne dla wszystkich dzieci, uczące samodzielności, każdego wg jego własnych możliwości, bezpieczne, a przede wszystkim pełne serca dla dzieci. Uważam, że Tymek miał duże szczęście, że trafił właśnie do swojej grupy. Jestem przekonana, że ma tam zapewnioną najlepszą opiekę. Motylki to prawdziwe wyzwanie pedagogiczne, ale dzięki Paniom dzieci mają szansę nauczyć się, że każdy jest inny, na swój sposób wyjątkowy, nie każdy musi zachowywać się tam samo, potrafić tyle samo, ale razem uczą się dobrze ze sobą funkcjonować. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim Paniom za tworzenie właśnie takiego miejsca. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj wpis
Wpis