Strona głowna  /  Nasze akcje
Nasze akcje

Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik” - ZAKOŃCZONA!!!

Zebraliśmy 4,06 kg monet.

DZIĘKUJEMY

W tym roku Warszawska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK przede wszystkim skieruje zebrane środki na akcję letnią dla dzieci i wyprawki szkolne. Przewidujemy organizację twórczych warsztatów dla dzieci, zajęć z pierwszej pomocy, gier i zabaw a swoją opieką szczególnie chcielibyśmy wesprzeć dzieci ze szkół, które wezmą udział w akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora
www.pck-warszawa.pl

i na facebookowym profilu

Koordynatorzy przedszkolni: Kazimiera Kowalska, Małgorzata Brzostowska

"Więcej wiem, mniej choruję" - to program edukacyjny pilotowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, mający na celu profilaktykę chorób zakaźnych. Udział biorą dwie najstarsze grupy "Rybki" i "Sówki".

Program edukacyjny przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dotyczy profilaktyki chorób zakaźnych, oparty jest na dwóch filarach zapobiegania: higienie rąk i szczepieniach ochronnych.

Cel główny programu:

Zmniejszenie zapadalności na choroby zakaźne poprzez zmianę nawyków higienicznych oraz docenienie roli i wykonywanie szczepień ochronnych.

Cele szczegółowe:

• Zwiększenie wiedzy na temat chorób związanych z nieprzestrzeganiem higieny.
  • Wykształcenie i utrwalenie nawyków higienicznych wśród dzieci w miejscach zagrożeń:

- toaleta (dom, szkoła);

- kuchnia i jej otoczenie (przed jedzeniem i przygotowywanie posiłków);

- zabawa ze zwierzętami;

- nowe strefy klimatyczne.

• Zwiększenie umiejętności rozpoznawania dróg zakażeń.
  • Zwiększenie wrażliwości dzieci na zachowania higieniczne w czasie swojej choroby i choroby innych.
  • Wzrost wiedzy o roli i znaczeniu szczepień ochronnych wśród rodziców, opiekunów, nauczycieli (obowiązkowych i zalecanych).
  • Zwiększenie wiedzy o zagrożeniach chorobami zakaźnymi w innych strefach klimatycznych i ich zapobieganie.

Struktura programu:

Program kierowany do dzieci, składa się z dwóch bloków tematycznych:

I.  POZNAJEMY CHOROBY ZAKAŹNE i drogi ich szerzenia.

II. PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH (higiena zachowań, szczepienia ochronne).

Poszczególne zajęcia dostosowane są do rozwoju poznawczego dzieci oraz ich potrzeb. Lekcje przeprowadzane  w formie warsztatowej, wykorzystują ich aktywność i doświadczenia. Scenariusze zajęć wykorzystują metody tj. drama, praca z wierszem, burza mózgów, krzyżówki, rebusy, zgadywanki. Przebieg zajęć zakłada zabawę grupową (wykonywanie plakatów, modeli wirusów itp.) oraz pracę indywidualną (karty pracy).

Scenariusze zajęć dla dzieci przedszkolnych:

• Niewidzialne zarazki
  • Nie chcemy chorować

(Materiał pochodzi ze strony www.pssewawa.pl)

Koordynatorzy w przedszkolu: Katarzyna Czarnowska, Marta Dwórznik, Kazimiera Kowalska, Ilona Kamińska

AKCJA CAŁOROCZNA

Nasze przedszkole przystąpiło do II edycji projektu "Pomaganie przez ubranie"  zorganizowanej przez Fundację "Akogo?", która  pomaga dzieciom po ciężkich udarach mózgu, często przebywających w śpiączce.

Celem akcji jest propagowanie działań proekologicznych oraz kształtowanie u dzieci wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Projekt został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Jak można pomóc?

Akcja polega na przekazaniu do oznaczonego pojemnika niepotrzebnych ubrań, obuwia, pościeli, itp.

Pojemnik jest ustawiony w pomieszczeniu przy wejściu.

Za każdy kilogram zebranych przez nas tekstyliów, spełniających kryteria, Fundacja "Akogo?" otrzymuje 2 zł.

Pieniądze przeznaczone będą na zakup stymulatorów zwiększających szanse na wybudzenie pacjentów ze śpiączki.

LIST INTENCYJNY PANI EWY BŁASZCZYK

REGULAMIN PROJEKTU

Nauczycielki odpowiedzialne za prowadzenie akcji w przedszkolu: Małgorzata Brzostowska, Kazimiera Kowalska

AKCJA CAŁOROCZNA

Przedszkole we współpracy ze świetlicą szkolną prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz dzieci z autyzmem ze Szkoły Podstawowej  "Przylądek". Uczniem tej szkoły jest nasz absolwent.

Nakrętki można wrzucać do oznaczonego pojemnika w przedszkolu (ustawionego na wprost wejścia) lub zanosić do świetlicy szkolnej.

Nauczycielki odpowiedzialne za prowadzenie akcji w świetlicy szkolnej: Katarzyna Rządzińska, Hanna Paszkowska

Nakrętki zbierane w poprzednich latach trafiły do Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Usłyszeć Świat".

W 2015 roku udało nam się zebrać 75 zł. 59 gr.

Akcja grudzień 2015

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-20